ELL-6UH821M is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 1.000
Datasheet
820 µH Shielded Wirewound Inductor 200 mA 3.14Ohm Nonstandard
ELL-6UH821M
DigiKey Part Number
PCD2130TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ELL-6UH821M
Description
FIXED IND 820UH 200MA 3.14 OHM
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ELL-6UH821M Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
3.14Ohm
Series
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
Nonstandard
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Inductance
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Tolerance
±20%