ELL-6UH390M
DigiKey Part Number
PCD2114TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ELL-6UH390M
Description
FIXED IND 39UH 1A 150 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
39 µH Shielded Wirewound Inductor 1 A 150mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ELL-6UH390M Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
150mOhm
Series
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
Nonstandard
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Inductance
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Tolerance
±20%