ELK-EV150FF
DigiKey Part Number
P13170TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ELK-EV150FF
Description
FILTER LC(T) 15PF 250MHZ ESD SMD
Customer Reference
Detailed Description
LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 15pF 2 A 1207 (3218 Metric), 3 PC Pad
Category
Current
2 A
Values
C = 15pF
Series
ESD Protection
Yes
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Voltage - Rated
27V
Size / Dimension
0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Center / Cutoff Frequency
250MHz (Cutoff)
Height
0.087" (2.20mm)
Attenuation Value
15dB @ 700MHz ~ 1.5GHz