ELK-EA220FA
DigiKey Part Number
P13161TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ELK-EA220FA
Description
FILTER LC(T) 22PF 300MHZ SMD
Customer Reference
Detailed Description
LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 22pF 6 A 1207 (3218 Metric), 3 PC Pad
Category
Values
C = 22pF
ESD Protection
No
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Height
0.087" (2.20mm)
Center / Cutoff Frequency
300MHz (Cutoff)
Base Product Number
Current
6 A