ELK-E471FA
DigiKey Part Number
P9875TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ELK-E471FA
Description
FILTER LC(T) 470PF 10MHZ SMD
Customer Reference
Detailed Description
LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 470pF 2 A 1207 (3218 Metric), 3 PC Pad
Category
Values
C = 470pF
Manufacturer
Panasonic Industry
ESD Protection
No
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Data Lines for Mobile Devices
Part Status
Obsolete
Voltage - Rated
50V
Type
Low Pass
Mounting Type
Surface Mount
Filter Order
3rd
Package / Case
1207 (3218 Metric), 3 PC Pad
Technology
LC (T-Type)
Size / Dimension
0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Number of Channels
1
Height
0.087" (2.20mm)
Center / Cutoff Frequency
10MHz (Cutoff)
Base Product Number
Current
2 A