EEV-TG1H471M is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 235
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 1.407
Datasheet
In Stock: 256
In Stock: 0
Parametric Equivalent
In Stock: 242
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 147
470 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 150mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C