EEV-FK1E222V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 44
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 125
2200 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C