EEH-ZA1V271P is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 9.005
Datasheet
Parametric Equivalent
Rubycon
In Stock: 1.470
Datasheet
Rubycon
Nichicon
In Stock: 370
Chemi-Con
In Stock: 455
Cornell Dubilier Knowles
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 504
270 µF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 20mOhm 10000 Hrs @ 105°C