ECW-HA3C432HQ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
4300 pF Film Capacitor 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
ECW-HA3C432HQ
DigiKey Part Number
ECW-HA3C432HQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECW-HA3C432HQ
Description
CAP FILM 4300PF 3% 1.6KVDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECW-HA3C432HQ Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.701" L x 0.244" W (17.80mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)
0.520" (13.20mm)
Tolerance
±3%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
1600V (1.6kV)