ECW-H8303JV
DigiKey Part Number
10-ECW-H8303JV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECW-H8303JV
Description
CAP FILM .030UF 5% 800VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30000 pF Film Capacitor 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Capacitance
Applications
High Frequency, Switching
Tolerance
±5%
Base Product Number
Voltage Rating - DC
800V