ECQ-E6225JFB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.2 µF Film Capacitor 630V Polyester, Metallized Radial
ECQ-E6225JFB
DigiKey Part Number
ECQ-E6225JFB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E6225JFB
Description
CAP FILM 2.2UF 5% 630VDC RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECQ-E6225JFB Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.220" L x 0.768" W (31.00mm x 19.50mm)
Height - Seated (Max)
1.339" (34.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - DC
630V