ECQ-E6153RKF is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.015 µF Film Capacitor 630V Polyester, Metallized Radial
ECQ-E6153RKF
DigiKey Part Number
ECQ-E6153RKF-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E6153RKF
Description
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECQ-E6153RKF Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.520" (13.20mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
630V