ECQ-E4824JFB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
0.82 µF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
ECQ-E4824JFB
DigiKey Part Number
ECQ-E4824JFB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E4824JFB
Description
CAP FILM 0.82UF 5% 400VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECQ-E4824JFB Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.024" L x 0.311" W (26.00mm x 7.90mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.878" (22.30mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
400V