ECQ-E4393KFW is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
0.039 µF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
ECQ-E4393KFW
DigiKey Part Number
ECQ-E4393KFW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E4393KFW
Description
CAP FILM 0.039UF 10% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECQ-E4393KFW Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.472" L x 0.193" W (12.00mm x 4.90mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
400V