ECQ-E4274RKF
DigiKey Part Number
ECQ-E4274RKF-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E4274RKF
Description
CAP FILM 0.27UF 10% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.27 µF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
EDA/CAD Models
ECQ-E4274RKF Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.728" L x 0.256" W (18.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)
0.760" (19.30mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
400V