ECQ-E4274KFB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
0.27 µF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
ECQ-E4274KFB
DigiKey Part Number
ECQ-E4274KFB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E4274KFB
Description
CAP FILM 0.27UF 10% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECQ-E4274KFB Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.728" L x 0.256" W (18.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)
0.760" (19.30mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
400V