ECQ-E4225KFA
DigiKey Part Number
ECQ-E4225KFA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E4225KFA
Description
CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Capacitance
Applications
General Purpose
Tolerance
±10%
Base Product Number
Voltage Rating - DC
400V