ECQ-E4155JFY
DigiKey Part Number
ECQ-E4155JFY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E4155JFY
Description
CAP FILM 1.5UF 5% 400VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Capacitance
Applications
General Purpose
Tolerance
±5%
Base Product Number
Voltage Rating - DC
400V