ECQ-E4123KFW is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
0.012 µF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
ECQ-E4123KFW
DigiKey Part Number
ECQ-E4123KFW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E4123KFW
Description
CAP FILM 0.012UF 10% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECQ-E4123KFW Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.406" L x 0.173" W (10.30mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
400V