ECQ-E4104JF9 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
ECQ-E4104JF9
DigiKey Part Number
ECQ-E4104JF9-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E4104JF9
Description
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECQ-E4104JF9 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.472" L x 0.248" W (12.00mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
400V