ECQ-E2475JFY
DigiKey Part Number
ECQ-E2475JFY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E2475JFY
Description
CAP FILM 4.7UF 5% 250VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Radial
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Capacitance
Applications
General Purpose
Tolerance
±5%
Base Product Number
Voltage Rating - DC
250V