ECQ-E2394KF3
DigiKey Part Number
ECQ-E2394KF3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E2394KF3
Description
CAP FILM 0.39UF 10% 250VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.39 µF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Radial
EDA/CAD Models
ECQ-E2394KF3 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.728" L x 0.193" W (18.50mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
250V