DZ4J330K0R is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 72
Datasheet
Zener Diode Array 2 Independent 33 V 200 mW SMini4-F3-B
4-SMD, Flat Leads
DZ4J330K0R
DigiKey Part Number
DZ4J330K0RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DZ4J330K0R
Description
DIODE ZENER ARRAY 33V SMINI4F3-B
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
DZ4J330K0R Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
200 Ohms
Manufacturer
Panasonic Industry
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 25 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 10 mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Configuration
2 Independent
Package / Case
4-SMD, Flat Leads
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
33 V
Supplier Device Package
SMini4-F3-B
Power - Max
200 mW