DA3X101J0L is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 7.569
Datasheet
Rohm Semiconductor
onsemi
Diode Array 1 Pair Common Anode 80 V 150mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
DA3X101J0L
DigiKey Part Number
DA3X101J0L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA3X101J0L
Description
DIODE ARRAY GP 80V 150MA SC-59-3
Customer Reference
Detailed Description
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Manufacturer
Panasonic Industry
Reverse Recovery Time (trr)
3 ns
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 80 V
Part Status
Obsolete
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Diode Configuration
1 Pair Common Anode
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Standard
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
80 V
Supplier Device Package
SC-59-3
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
150mA (DC)
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.2 V @ 100 mA