EXB-2HV393JV
DigiKey Part Number
Y1393TR-ND - Tape & Reel (TR)
Y1393CT-ND - Cut Tape (CT)
Y1393DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-2HV393JV
Description
RES ARRAY 8 RES 39K OHM 1506
Detailed Description
39k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1506, Convex, Long Side Terminals
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1506, Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
39k
Supplier Device Package
1506
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Number of Resistors
8
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Number of Pins
16
Base Product Number
Power Per Element
62.5mW