ERJ-XGNF1001Y
DigiKey Part Number
P16146TR-ND - Tape & Reel (TR)
P16146CT-ND - Cut Tape (CT)
P16146DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-XGNF1001Y
Description
RES 1K OHM 1% 1/32W 01005
Detailed Description
1 kOhms ±1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-XGNF1001Y Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.006" (0.15mm)