ERJ-U3RD4700V
DigiKey Part Number
10-ERJ-U3RD4700VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-U3RD4700VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-U3RD4700VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-U3RD4700V
Description
RES 470 OHM 0.5% 1/10W 0603
Detailed Description
470 Ohms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-U3RD4700V Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)