ERJ-U03J303V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 22.443
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 352
Datasheet
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 5.000
KOA Speer Electronics, Inc.
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
30 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-U03J303V
DigiKey Part Number
10-ERJ-U03J303VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-U03J303VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-U03J303VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-U03J303V
Description
RES 30K OHM 5% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-U03J303V Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)