ERJ-U03F24R9V is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
YAGEO
24.9 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-U03F24R9V
DigiKey Part Number
10-ERJ-U03F24R9VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-U03F24R9V
Description
RES 24.9 OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-U03F24R9V Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)