ERJ-U030R00V
DigiKey Part Number
10-ERJ-U030R00VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-U030R00VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-U030R00VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-U030R00V
Description
RES 0 OHM JUMPER - 0603
Detailed Description
0 Ohms Jumper Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-U030R00V Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)