ERJ-U02D3651X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
KOA Speer Electronics, Inc.
3.65 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-U02D3651X
DigiKey Part Number
ERJ-U02D3651X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-U02D3651X
Description
RES 3.65K OHM 0.5% 1/10W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-U02D3651X Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)