ERJ-S08D6R04V is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ERJ-S08D6R04V is not available
ERJ-S08D6R04V
DigiKey Part Number
10-ERJ-S08D6R04VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S08D6R04V
Description
RES 6.04 OHM 0.5% 1/4W 1206
Detailed Description
6.04 Ohms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
-100/ +600ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)