ERJ-P14D8873U is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
887 kOhms ±0.5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ERJ-P14D8873U
DigiKey Part Number
ERJ-P14D8873U-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-P14D8873U
Description
RES SMD 887 KOHM 0.5% 1/2W 1210
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-P14D8873U Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)