ERJ-L14UF25MU
DigiKey Part Number
P25NATR-ND - Tape & Reel (TR)
P25NACT-ND - Cut Tape (CT)
P25NADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-L14UF25MU
Description
RES 0.025 OHM 1% 1/3W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 mOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-L14UF25MU Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)