ERJ-L14KJ22MU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
22 mOhms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
ERJ-L14KJ22MU
DigiKey Part Number
10-ERJ-L14KJ22MUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-L14KJ22MU
Description
RES 0.022 OHM 5% 1/3W 1210
Detailed Description
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)