ERJ-H3EF3321V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
3.32 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-H3EF3321V
DigiKey Part Number
10-ERJ-H3EF3321VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-H3EF3321V
Description
RES 3.32K OHM 1% 1/8W 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-H3EF3321V Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)