ERJ-H2GJ430X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
43 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-H2GJ430X
DigiKey Part Number
10-ERJ-H2GJ430XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-H2GJ430X
Description
RES 43 OHM 5% 1/10W 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-H2GJ430X Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)