ERJ-B3BJ9R1V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
9.1 Ohms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor Wide 0805 (2012 Metric), 0508 Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
ERJ-B3BJ9R1V
DigiKey Part Number
ERJ-B3BJ9R1V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-B3BJ9R1V
Description
RES SMD 9.1 OHM 1/3W 0805 WIDE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-B3BJ9R1V Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Size / Dimension
0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)