ERJ-8GEYJ245V | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ERJ-8GEYJ245V |
Description | RES SMD 2.4M OHM 5% 1/4W 1206 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.4 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ERJ-8GEYJ245V Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient -400/ +150ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Not For New Designs | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |