ERJ-1GNJ1R0C is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 21.560
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 21.722
Datasheet
1 Ohms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film