ERJ-1GJJ200C is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 49.700
Datasheet
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
20 Ohms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-1GJJ200C
DigiKey Part Number
10-ERJ-1GJJ200CTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-1GJJ200C
Description
RES SMD 20 OHM 5% 1/20W 0201
Detailed Description
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)