ERJ-1GEJ114C
DigiKey Part Number
P110KAGTR-ND - Tape & Reel (TR)
P110KAGCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-1GEJ114C
Description
RES SMD 110K OHM 5% 1/20W 0201
Customer Reference
Detailed Description
110 kOhms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-1GEJ114C Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)