ERJ-14RQJR47U
DigiKey Part Number
P.47STR-ND - Tape & Reel (TR)
P.47SCT-ND - Cut Tape (CT)
P.47SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-14RQJR47U
Description
RES 0.47 OHM 5% 1/4W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 mOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-14RQJR47U Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
0/ +200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)