ERJ-12Y0R00U
DigiKey Part Number
P122643TR-ND - Tape & Reel (TR)
P122643CT-ND - Cut Tape (CT)
P122643DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-12Y0R00U
Description
RES SMD 0 OHM JUMPER 3/4W 1812
Customer Reference
Detailed Description
0 Ohms Jumper Chip Resistor 1812 (4532 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-12Y0R00U Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)