ECQ-E4563KF9
DigiKey Part Number
ECQ-E4563KF9-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E4563KF9
Description
CAP FILM 0.056UF 10% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.056 µF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
EDA/CAD Models
ECQ-E4563KF9 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
400V