Image for 763-0107-A5 is not available
763-0107-A5
DigiKey Part Number
2777-763-0107-A5-ND
Manufacturer
Oscilent
Manufacturer Product Number
763-0107-A5
Description
CER FILTER 10.7MHZ BAND PASS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10.7MHz Band Pass Ceramic Filter 280 kHz 330Ohm 4-SMD, No Lead
Category
Bandwidth
280 kHz
Manufacturer
Oscilent
Insertion Loss
3dB
Series
Filter Type
Band Pass
Packaging
Bulk
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
10.7MHz
Size / Dimension
0.136" L x 0.122" W (3.45mm x 3.10mm)
Impedance
330Ohm
Height (Max)
0.067" (1.70mm)