SZMMSZ22T1G
DigiKey Part Number
488-SZMMSZ22T1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-SZMMSZ22T1GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-SZMMSZ22T1GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZMMSZ22T1G
Description
DIODE ZENER 22V 500MW SOD123
Manufacturer Standard Lead Time
45 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 22 V 500 mW ±5% Surface Mount SOD-123
EDA/CAD Models
SZMMSZ22T1G Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
500 mW
Supplier Device Package
SOD-123
Impedance (Max) (Zzt)
55 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 15.4 V