NUF8001MUT2G
DigiKey Part Number
NUF8001MUT2GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NUF8001MUT2GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NUF8001MUT2GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NUF8001MUT2G
Description
FILTER RC(PI) 100 OHMS ESD SMD
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RC (Pi) EMI Filter 2nd Order Low Pass 8 Channel R = 100Ohms, C = 12pF 16-UFDFN Exposed Pad
Category
Resistance - Channel (Ohms)
100
Manufacturer
onsemi
Values
R = 100Ohms, C = 12pF
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
ESD Protection
Yes
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
Low Pass
Applications
Data Lines for Mobile Devices
Filter Order
2nd
Mounting Type
Surface Mount
Technology
RC (Pi)
Package / Case
16-UFDFN Exposed Pad
Number of Channels
8
Size / Dimension
0.138" L x 0.047" W (3.50mm x 1.20mm)
Center / Cutoff Frequency
160MHz (Cutoff)
Height
0.022" (0.55mm)
Attenuation Value
-25dB @ 800MHz ~ 5GHz