ESD9X3.3ST5G
DigiKey Part Number
ESD9X3.3ST5GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
ESD9X3.3ST5GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
ESD9X3.3ST5GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESD9X3.3ST5G
Description
TVS DIODE 3.3VWM 10.4VC SOD923
Manufacturer Standard Lead Time
54 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10.4V Clamp 9.8A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-923
EDA/CAD Models
ESD9X3.3ST5G Models
Category
Power - Peak Pulse
102W
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
80pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
SOD-923
Voltage - Breakdown (Min)
5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
10.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.8A (8/20µs)