FLTR100V10Z is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
MFR Recommended
OmniOn Power
In Stock: 62
Datasheet
Single Phase EMC/EMI Line Filter 10 A 75V Two Stage PC Pins
FLTR100V10Z
FLTR100V10Z
FLTR100V10Z
DigiKey Part Number
555-FLTR100V10Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLTR100V10Z
Description
LINE FILTER 75VDC 10A TH
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current
10 A
Manufacturer
OmniOn Power™
Applications
General Purpose
Series
Approval Agency
CE, CSA, UL, VDE
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Part Status
Last Time Buy
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Single Phase
Termination Style
PC Pins
Configuration
Two Stage
Base Product Number
Voltage - Rated DC
75V